Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - Sobota w oktawie Wielkanocy - 2KWIETNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 1 KwiecieÅ„ 2016, 15:41   Czytania - Sobota w oktawie Wielkanocy - 2KWIETNIA 2016

Sobota w oktawie Wielkanocy, 2 KWIETNIA 2016

(Dz 4,13-21)
Prze³o¿eni i starsi, i uczeni widz±c odwagê Piotra i Jana, a dowiedziawszy siê, ¿e s± oni lud¼mi nieuczonymi i prostymi, dziwili siê. Rozpoznawali w nich te¿ towarzyszy Jezusa. A widz±c nadto, ¿e stoi z nimi uzdrowiony cz³owiek, nie znajdowali odpowiedzi. Kazali wiêc im wyj¶æ z sali Rady i naradzili siê: Co mamy zrobiæ z tymi lud¼mi? - mówili jeden do drugiego - bo dokonali jawnego znaku, oczywistego dla wszystkich mieszkañców Jerozolimy. Przecie¿ temu nie mo¿emy zaprzeczyæ. Aby jednak nie rozpowszechnia³o siê to w¶ród ludu, zabroñmy im surowo przemawiaæ do kogokolwiek w to imiê. Przywo³ali ich potem i zakazali im w ogóle przemawiaæ, i nauczaæ w imiê Jezusa. Lecz Piotr i Jan odpowiedzieli: Rozs±d¼cie, czy s³uszne jest w oczach Bo¿ych bardziej s³uchaæ was ni¿ Boga? Bo my nie mo¿emy nie mówiæ tego, co¶my widzieli i s³yszeli. Oni za¶ ponowili gro¼by, a nie znajduj±c ¿adnej podstawy do wymierzenia im kary, wypu¶cili ich ze wzglêdu na lud, bo wszyscy wielbili Boga z powodu tego, co siê sta³o.

(Ps 118,1.14-16.18.21
REFREN: Dziêkujê, Panie, ¿e mnie wys³ucha³e¶

Dziêkujê Panu, bo jest dobry,
bo Jego ³aska trwa na wieki.
Pan moj± moc± i pie¶ni±,
On sta³ siê moim Zbawc±.

G³osy rado¶ci z ocalenia
w namiotach sprawiedliwych:
„Prawica Pana wzniesiona wysoko,
prawica Pañska moc okaza³a”.

Ciê¿ko mnie Pan ukara³,
ale na ¶mieræ nie wyda³.
Dziêkujê Tobie, ¿e¶ mnie wys³ucha³
i sta³e¶ siê moim Zbawc±.

(Ps 118,24)
Oto dzieñ, który Pan uczyni³, radujmy siê w nim i weselmy.

(Mk 16,9-15)
Po swym zmartwychwstaniu, wczesnym rankiem w pierwszy dzieñ tygodnia, Jezus ukaza³ siê najpierw Marii Magdalenie, z której wyrzuci³ siedem z³ych duchów. Ona posz³a i oznajmi³a to tym, którzy byli z Nim, pogr±¿onym w smutku i p³acz±cym. Ci jednak s³ysz±c, ¿e ¿yje i ¿e ona Go widzia³a, nie chcieli wierzyæ. Potem ukaza³ siê w innej postaci dwom z nich na drodze, gdy szli do wsi. Oni powrócili i oznajmili pozosta³ym. Lecz im te¿ nie uwierzyli. W koñcu ukaza³ siê samym Jedenastu, gdy siedzieli za sto³em, i wyrzuca³ im brak wiary i upór, ¿e nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwsta³ego. I rzek³ do nich: Id¼cie na ca³y ¶wiat i g³o¶cie Ewangeliê wszelkiemu stworzeniu!
.....................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 2 KwiecieÅ„ 2016, 05:19   

Po swym zmartwychwstaniu, wczesnym rankiem w pierwszy dzieñ tygodnia, Jezus ukaza³ siê najpierw Marii Magdalenie, z której wyrzuci³ siedem z³ych duchów...
...W koñcu ukaza³ siê samym Jedenastu, gdy siedzieli za sto³em, i wyrzuca³ im brak wiary i upór, ¿e nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwsta³ego. I rzek³ do nich: Id¼cie na ca³y ¶wiat i g³o¶cie Ewangeliê wszelkiemu stworzeniu!


Gdy Jezus wyrzuca³ z Marii z³e duchy, wiedzia³, jak wyzwolona przyjdzie do Jego grobu za niedlugi czas...Jej pierwszej sposrod przyjaciól ukaza³ sie...Mam jeddnak przekonanie, ze pierwsz± Osob±, która Go zobaczy³a, by³a Jego Matka Maryja...
Uwierzyli dopiero wtedy, gdy sami Go ujrzeli...I posluchali, poszli na ca³y ¶wiat...Nie¶li Naukê, ktora do dzis wyzwala, przynosi Pokój, daje nowe zycie...Takze i mnie...
Chwa³a Ojcu, i Synowi, i Duchowi ¦wiêtemu! - na zawsze!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 KwiecieÅ„ 2016, 09:07   

Jedyny grzech jaki Pan Jezus wyrzuca uczniom po swoim Zmartwychwstaniu to grzech „braku wiary i upor” z jakim nie przyjmowali swiadectwa tych „ktorzy widzieli Go zmartwychwstalego”. JAK TO SIE PRZEKLADA NA NASZA SYTUACJE, DZISIAJ?


Pomimo zarzutow pod ich adresem, apostolowie otrzymali misje „gloszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu”. Nie jest ona bowiem nagroda za osiagniecie stanu doskonalosci religijnej, ale wyrazem milosierdzia Bozego , ktore wierzy w nawrocenie czlowieka i w jego dojrzalosc wiary.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 KwiecieÅ„ 2016, 09:07   

Znakiem jest nie tylko ewidentny cud uzdrowienia paralityka, ale rowniez skuteczna ewangelizacja, prowadzona przez prostych ludzi, jakimi byli apostolowie Chrystusa. Zamiast potraktowac to jako znak od Boga, przywodcy Izraela woleli wydawac dekrety przeciwko nim, chcac zmusic ich do milczenia. W ten sposob podejmowali walke z Bogiem, chociaz czynili to formalnie w Jego obronie.


Liderzy zydowscy nie chca sie przyznac do grzechu odrzucenia poslanego do nich Mesjasza. W imie tej logiki musza teraz przeciwstawic sie misji apostolow. Starszyzna Izraela albo uzna swoj grzech
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group