Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - III Niedziela wielkanocna - 10KWIETNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 9 KwiecieÅ„ 2016, 16:50   Czytania - III Niedziela wielkanocna - 10KWIETNIA 2016

III niedziela wielkanocna, 10 KWIETNIA 2016

(Dz 5,27b-32.40b-41)
Arcykap³an zapyta³ aposto³ów: Zakazali¶my wam surowo, aby¶cie nie nauczali w to imiê, a oto nape³nili¶cie Jerozolimê wasz± nauk± i chcecie ¶ci±gn±æ na nas krew tego Cz³owieka? Trzeba bardziej s³uchaæ Boga ni¿ ludzi - odpowiedzia³ Piotr i Aposto³owie. Bóg naszych ojców wskrzesi³ Jezusa, którego stracili¶cie, zawiesiwszy na drzewie. Bóg wywy¿szy³ Go na prawicê swoj± jako W³adcê i Zbawiciela, aby daæ Izraelowi nawrócenie i odpuszczenie grzechów. Dajemy temu ¶wiadectwo my w³a¶nie oraz Duch ¦wiêty, którego Bóg udzieli³ tym, którzy Mu s± pos³uszni. I zabronili im przemawiaæ w imiê Jezusa, a potem zwolnili. A oni odchodzili sprzed Sanhedrynu i cieszyli siê, ¿e stali siê godni cierpieæ dla imienia /Jezusa/.

(Ps 30,2.4-6.11-13)
REFREN: S³awiê Ciê, Panie, bo mnie wybawi³e¶

S³awiê Ciê, Panie, bo mnie wybawi³e¶
i nie pozwoli³e¶ mym wrogom na¶miewaæ siê ze mnie.
Panie, mój Bo¿e, z krainy umar³ych wywo³a³e¶ moj± duszê
i ocali³e¶ mi ¿ycie spo¶ród schodz±cych do grobu.

¦piewajcie psalm wszyscy mi³uj±cy Pana
i pamiêtajcie o Jego ¶wiêto¶ci.
Gniew Jego bowiem trwa tylko przez chwilê,
a Jego ³aska przez ca³e ¿ycie.

Wys³uchaj mnie, Panie, zmi³uj siê nade mn±,
Panie, b±d¼ moj± pomoc±.
Zamieni³e¶ w taniec mój ¿a³obny lament,
Bo¿e mój i Panie, bêdê Ciê s³awi³ na wieki.

(Ap 5,11-14)
Ja Jan ujrza³em, i us³ysza³em g³os wielu anio³ów doko³a tronu i Zwierz±t, i Starców, a liczba ich by³a miriady miriad i tysi±ce tysiêcy, mówi±cych g³osem dono¶nym: Baranek zabity jest godzien wzi±æ potêgê i bogactwo, i m±dro¶æ, i moc, i cze¶æ, i chwa³ê, i b³ogos³awieñstwo. A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemi±, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, us³ysza³em, jak mówi³o: Zasiadaj±cemu na tronie i Barankowi b³ogos³awieñstwo i cze¶æ, i chwa³a, i moc, na wieki wieków! A czworo Zwierz±t mówi³o: Amen. Starcy za¶ upadli i oddali pok³on.

Zmartwychwsta³ Chrystus, który wszystko stworzy³ i zlitowa³ siê nad lud¼mi.

(J 21,1-19)
Jezus ukaza³ siê znowu nad Morzem Tyberiadzkim. A ukaza³ siê w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. Szymon Piotr powiedzia³ do nich: Idê ³owiæ ryby. Odpowiedzieli mu: Idziemy i my z tob±. Wyszli wiêc i wsiedli do ³odzi, ale tej nocy nic nie z³owili. A gdy ranek za¶wita³, Jezus stan±³ na brzegu. Jednak¿e uczniowie nie wiedzieli, ¿e to by³ Jezus. A Jezus rzek³ do nich: Dzieci, czy nie macie nic do jedzenia? Odpowiedzieli Mu: Nie. On rzek³ do nich: Zarzuæcie sieæ po prawej stronie ³odzi, a znajdziecie. Zarzucili wiêc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyci±gn±æ. Powiedzia³ wiêc do Piotra ów uczeñ, którego Jezus mi³owa³: To jest Pan! Szymon Piotr us³yszawszy, ¿e to jest Pan, przywdzia³ na siebie wierzchni± szatê - by³ bowiem prawie nagi - i rzuci³ siê w morze. Reszta uczniów dobi³a ³odzi±, ci±gn±c za sob± sieæ z rybami. Od brzegu bowiem nie by³o daleko - tylko oko³o dwustu ³okci. A kiedy zeszli na l±d, ujrzeli ¿arz±ce siê na ziemi wêgle, a na nich u³o¿on± rybê oraz chleb. Rzek³ do nich Jezus: Przynie¶cie jeszcze ryb, które¶cie teraz u³owili. Poszed³ Szymon Piotr i wyci±gn±³ na brzeg sieæ pe³n± wielkich ryb w liczbie stu piêædziesiêciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilo¶ci, sieæ siê nie rozerwa³a. Rzek³ do nich Jezus: Chod¼cie, posilcie siê! ¯aden z uczniów nie odwa¿y³ siê zadaæ Mu pytania: Kto Ty jeste¶? bo wiedzieli, ¿e to jest Pan. A Jezus przyszed³, wzi±³ chleb i poda³ im - podobnie i rybê. To ju¿ trzeci raz, jak Jezus ukaza³ siê uczniom od chwili, gdy zmartwychwsta³. A gdy spo¿yli ¶niadanie, rzek³ Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy mi³ujesz Mnie wiêcej ani¿eli ci? Odpowiedzia³ Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, ¿e Ciê kocham. Rzek³ do niego: Pa¶ baranki moje. I znowu, po raz drugi, powiedzia³ do niego: Szymonie, synu Jana, czy mi³ujesz Mnie? Odpar³ Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, ¿e Ciê kocham. Rzek³ do niego: Pa¶ owce moje. Powiedzia³ mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmuci³ siê Piotr, ¿e mu po raz trzeci powiedzia³: Czy kochasz Mnie? I rzek³ do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, ¿e Ciê kocham. Rzek³ do niego Jezus: Pa¶ owce moje. Zaprawdê, zaprawdê, powiadam ci: Gdy by³e¶ m³odszy, opasywa³e¶ siê sam i chodzi³e¶, gdzie chcia³e¶. Ale gdy siê zestarzejesz, wyci±gniesz rêce swoje, a inny ciê opasze i poprowadzi, dok±d nie chcesz. To powiedzia³, aby zaznaczyæ, jak± ¶mierci± uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzek³ do niego: Pójd¼ za Mn±!
.................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 10 KwiecieÅ„ 2016, 06:17   

...Powiedzia³ mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmuci³ siê Piotr, ¿e mu po raz trzeci powiedzia³: Czy kochasz Mnie? I rzek³ do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, ¿e Ciê kocham. Rzek³ do niego Jezus: Pa¶ owce moje. Zaprawdê, zaprawdê, powiadam ci: Gdy by³e¶ m³odszy, opasywa³e¶ siê sam i chodzi³e¶, gdzie chcia³e¶. Ale gdy siê zestarzejesz, wyci±gniesz rêce swoje, a inny ciê opasze i poprowadzi, dok±d nie chcesz....

Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, ¿e Ciê kocham...Bardzo chcia³abym i ja przekonac Ciê, Panie...Ale TY wiesz, Bo¿e...
Jak¿e bliski mi jest ¶w.Piotr...
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 10 KwiecieÅ„ 2016, 12:04   

"Gniew Jego bowiem trwa tylko przez chwilê,
a Jego ³aska przez ca³e ¿ycie. "(Ps 30)
_________________
Z Bogiem!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 11 KwiecieÅ„ 2016, 05:16   

A pomimo tak wielkiej ilo¶ci(ryb), sieæ siê nie rozerwa³a.

I ilosc ryb i si³a sieci niewiarygodne. I czas ich zarzucenia nie wed³ug ludzkich kalkulacji.

Rozpoznaæ Bo¿a wole.
Pe³niæ ja z zaufaniem wbrew ludzkim kalkulacjom.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group