Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - Czwartek - 14KWIETNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 13 KwiecieÅ„ 2016, 15:26   Czytania - Czwartek - 14KWIETNIA 2016

Czwartek, 14 KWIETNIA 2016

(Dz 8,26-40)
Anio³ Pañski powiedzia³ do Filipa: Wstañ i id¼ oko³o po³udnia na drogê, która prowadzi z Jerozolimy do Gazy: jest ona pusta - powiedzia³ anio³ Pañski do Filipa. A on poszed³. W³a¶nie wtedy przyby³ do Jerozolimy oddaæ pok³on Bogu Etiop, dworski urzêdnik królowej etiopskiej, Kandaki, zarz±dzaj±cy ca³ym jej skarbcem, i wraca³, czytaj±c w swoim wozie proroka Izajasza. Podejd¼ i przy³±cz siê do tego wozu - powiedzia³ Duch do Filipa. Gdy Filip podbieg³, us³ysza³, ¿e tamten czyta proroka Izajasza: Czy rozumiesz, co czytasz? - zapyta³. A tamten odpowiedzia³: Jak¿e¿ mogê /rozumieæ/, je¶li mi nikt nie wyja¶ni? I zaprosi³ Filipa, aby wsiad³ i spocz±³ przy nim. A czyta³ ten urywek Pisma: Prowadz± Go jak owcê na rze¼, i jak baranek, który milczy, gdy go strzyg±, tak On nie otwiera ust swoich. W Jego uni¿eniu odmówiono Mu s³uszno¶ci. Któ¿ zdo³a opisaæ ród Jego? Bo Jego ¿ycie zabior± z ziemi. Proszê ciê, o kim to Prorok mówi, o sobie czy o kim¶ innym? - zapyta³ Filipa dworzanin. A Filip wychodz±c z tego /tekstu/ Pisma opowiedzia³ mu Dobr± Nowinê o Jezusie. W czasie podró¿y przybyli nad jak±¶ wodê: Oto woda - powiedzia³ dworzanin - có¿ przeszkadza, abym zosta³ ochrzczony? Odpowiedzia³ Filip: Mo¿na, je¶li wierzysz z ca³ego serca. Odpar³ mu: Wierzê, ¿e Jezus Chrystus jest Synem Bo¿ym. I kaza³ zatrzymaæ wóz, i obaj, Filip i dworzanin, zeszli do wody. I ochrzci³ go. A kiedy wyszli z wody, Duch Pañski porwa³ Filipa i dworzanin ju¿ nigdy go nie widzia³. Jecha³ za¶ z rado¶ci± swoj± drog±. A Filip znalaz³ siê w Azocie i g³osi³ Ewangeliê od miasta do miasta, a¿ dotar³ do Cezarei.

(Ps 66,8-9.16-17.19-20)
REFREN: Niech ca³a ziemia chwali swego Boga
B³ogos³awcie ludy naszemu Bogu
i rozg³aszajcie Jego chwa³ê,
bo On ¿yciem obdarzy³ nasz± duszê
i nie da³ siê potkn±æ naszej nodze.

Przyjd¼cie i s³uchajcie mnie wszyscy, którzy boicie siê Boga,
opowiem, co uczyni³ mej duszy.
Do Niego wo³a³em moimi ustami,
chwali³em Go moim jêzykiem.

Bóg mnie wys³ucha³,
przyj±³ g³os mojej modlitwy.
B³ogos³awiony Bóg, który nie odepchn±³ mej pro¶by,
i nie oddali³ ode mnie swej ³aski.

(J 6,51)
Ja jestem chlebem ¿ywym, który zst±pi³ z nieba, je¶li kto spo¿ywa ten chleb, bêdzie ¿y³ na wieki.

(J 6,44-51)
Jezus powiedzia³ do ludu: Nikt nie mo¿e przyj¶æ do Mnie, je¿eli go nie poci±gnie Ojciec, który Mnie pos³a³; Ja za¶ wskrzeszê go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: Oni wszyscy bêd± uczniami Boga. Ka¿dy, kto od Ojca us³ysza³ i nauczy³ siê, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widzia³ Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widzia³ Ojca. Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: Kto /we Mnie/ wierzy, ma ¿ycie wieczne. Jam jest chleb ¿ycia. Ojcowie wasi jedli mannê na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstêpuje: kto go spo¿ywa, nie umrze. Ja jestem chlebem ¿ywym, który zst±pi³ z nieba. Je¶li kto spo¿ywa ten chleb, bêdzie ¿y³ na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje cia³o za ¿ycie ¶wiata.
...................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 14 KwiecieÅ„ 2016, 01:05   

...Kto /we Mnie/ wierzy, ma ¿ycie wieczne. Jam jest chleb ¿ycia....
...Ja jestem chlebem ¿ywym, który zst±pi³ z nieba. Je¶li kto spo¿ywa ten chleb, bêdzie ¿y³ na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje cia³o za ¿ycie ¶wiata.


¯eby mechanizm funkcjonowal, potrzebne jest mu paliwo.
Zeby organizm ludzki fizycznie funkcjonowa³, potrzebny do tego jest chleb ze zboza...
Zeby cz³owiek zyl rowniez duchowo i po wiecznosc, po Niebo, musi sie karmic chlebem, który z Nieba pochodzi - jest nim Cialo Chrystusa. Jak je spozywac? Wierzyc w Chrystusa; karmic sie Komuni± ¶wiêt±...Boskie Rozwi±zanie!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 KwiecieÅ„ 2016, 22:21   

Przychodzi do Chrystusa ten kto otrzymal od Boga te laske i wierzy Chrystusowi i w Chrystusa. Nie zginie, kto karmi sie „chlebem zycia”.


Duch Swiety przewodzi gloszeniu Dobrej Nowiny o Synu Bozym i On kieruje kroki konwertytow do sakramentalnego zrodla Nowego Zycia, do Chrztu sw. On buduje Kosciol i sieje radosc zbawienia u przyjmujacych Go ludzi.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group