Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - Sobota - 16KWIETNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 15 KwiecieÅ„ 2016, 15:47   Czytania - Sobota - 16KWIETNIA 2016

Sobota, 16 KWIETNIA 2016

(Dz 9,31-42)
Ko¶ció³ cieszy³ siê pokojem w ca³ej Judei, Galilei i Samarii. Rozwija³ siê i ¿y³ bogobojnie, i nape³nia³ siê pociech± Ducha ¦wiêtego. Kiedy Piotr odwiedza³ wszystkich, przyszed³ te¿ do ¶wiêtych, którzy mieszkali w Liddzie. Znalaz³ tam pewnego cz³owieka imieniem Eneasz, który by³ sparali¿owany i od o¶miu lat le¿a³ w ³ó¿ku. Eneaszu - powiedzia³ do niego Piotr - Jezus Chrystus ciê uzdrawia, wstañ i za¶ciel swoje ³ó¿ko! I natychmiast wsta³. Widzieli go wszyscy mieszkañcy Liddy i Saronu i nawrócili siê do Pana. Mieszka³a te¿ w Jafie pewna uczennica imieniem Tabita, co znaczy Gazela. Czyni³a ona du¿o dobrego i dawa³a hojne ja³mu¿ny. Wtedy w³a¶nie zachorowa³a i umar³a. Obmyto j± i po³o¿ono w izbie na piêtrze. Lidda le¿a³a blisko Jafy; gdy wiêc uczniowie dowiedzieli siê, ¿e jest tam Piotr, wys³ali do niego dwóch pos³añców z pro¶b±: Przyjd¼ do nas bez zw³oki. Piotr poszed³ z nimi, a gdy przyszed³, zaprowadzili go do izby na górze. Otoczy³y go wszystkie wdowy i pokazywa³y mu ze ³zami w oczach chitony i p³aszcze, które zrobi³a im Gazela za swego ¿ycia. Po usuniêciu wszystkich, Piotr upad³ na kolana i modli³ siê. Potem zwróci³ siê do cia³a i rzek³: Tabito, wstañ! A ona otwar³a oczy i zobaczywszy Piotra, usiad³a. Piotr poda³ jej rêkê i podniós³ j±. Zawo³a³ ¶wiêtych i wdowy i ujrzeli j± ¿yw±. Wie¶æ o tym rozesz³a siê po ca³ej Jafie i wielu uwierzy³o w Pana.

(Ps 116,12-17)
REFREN: Có¿ oddam, Panie, za Twe wszystkie dary?

Czym siê Panu odp³acê
za wszystko, co mi wy¶wiadczy³?
Podniosê kielich zbawienia
i wezwê imienia Pana.

Wype³niê me ¶luby dla Pana
przed ca³ym Jego ludem.
Cenna jest w oczach Pana
¶mieræ Jego ¶wiêtych.

O Panie, jestem Twoim s³ug±
jam s³uga Twój, syn Twej s³u¿ebnicy.
Ty rozerwa³e¶ moje kajdany:
Tobie z³o¿ê ofiarê pochwaln±
i wezwê imienia Pana.

(J 6,63b.68b)
S³owa Twoje, Panie, s± duchem i ¿yciem, Ty masz s³owa ¿ycia wiecznego.

(J 6,55.60-69)
W synagodze w Kafarnaum Jezus powiedzia³: Cia³o moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. A spo¶ród Jego uczniów, którzy to us³yszeli, wielu mówi³o: Trudna jest ta mowa. Któ¿ jej mo¿e s³uchaæ? Jezus jednak ¶wiadom tego, ¿e uczniowie Jego na to szemrali, rzek³ do nich: To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Cz³owieczego, jak bêdzie wstêpowa³ tam, gdzie by³ przedtem? Duch daje ¿ycie; cia³o na nic siê nie przyda. S³owa, które Ja wam powiedzia³em, s± duchem i s± ¿yciem. Lecz po¶ród was s± tacy, którzy nie wierz±. Jezus bowiem na pocz±tku wiedzia³, którzy to s±, co nie wierz±, i kto mia³ Go wydaæ. Rzek³ wiêc: Oto dlaczego wam powiedzia³em: Nikt nie mo¿e przyj¶æ do Mnie, je¿eli mu to nie zosta³o dane przez Ojca. Odt±d wielu uczniów Jego odesz³o i ju¿ z Nim nie chodzi³o. Rzek³ wiêc Jezus do Dwunastu: Czy¿ i wy chcecie odej¶æ? Odpowiedzia³ Mu Szymon Piotr: Panie, do kogó¿ pójdziemy? Ty masz s³owa ¿ycia wiecznego. A my¶my uwierzyli i poznali, ¿e Ty jeste¶ ¦wiêtym Boga.
.........................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2016, 05:14   

W synagodze w Kafarnaum Jezus powiedzia³: Cia³o moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem...
... S³owa, które Ja wam powiedzia³em, s± duchem i s± ¿yciem. Lecz po¶ród was s± tacy, którzy nie wierz±...
...Rzek³ wiêc Jezus do Dwunastu: Czy¿ i wy chcecie odej¶æ? Odpowiedzia³ Mu Szymon Piotr: Panie, do kogó¿ pójdziemy? Ty masz s³owa ¿ycia wiecznego. A my¶my uwierzyli i poznali, ¿e Ty jeste¶ ¦wiêtym Boga.


Jezus oddawa³ ludziom wszystko co posiada³: Cia³o i Krew, ktore stawa³y sie i staja do dzis najcenniejszym Pokarmem, Swoje S³owa, bedace duchem i ¿yciem, dajace ¿ycie wieczne, Modlitwe do Boga - Ojca Jego i Ojca naszego; i na koniec - Ducha ¦wietego...Trudna mowa, ale czy moze byæ ³atwym, ma³ym, bez znaczenia ten Najwiêkszy Dar, jaki kazdy cz³owiek moze otrzymac od swojego Boga, Stwórcy wszystkiego?
Chwa³a Ojcu, i Synowi, i Duchowi ¦wiêtemu! na wieki nieskoñczone. Amen.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2016, 07:28   

„Odt±d wielu uczniów Jego odesz³o i ju¿ z Nim nie chodzi³o”. Wiara przechodzi proby. Egzaminatorem jest zwyczajne zycie. Kto chce “kontrolowac” Boze dzialanie i wystawiac mu swiadectwo rozumnosci i autentycznosci albo mu ich odmawiac nie wytrwa przy Chrystusie, gdyz prawadziwa wiara wymaga zawierzenia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2016, 07:28   

Czas pokoju pozwala na prowadzenie „bogobojnego zycia”, pelnego „pociechy Ducha Swietego”. Cuda stanowia staly element w zyciu Kosciola. Odgrywaja one wazna role w pozyskiwaniu nowych wiernych. Sa znakiem dzialania Boga zywego i prawdziwego, w odroznieniu od martwych bozkow i falszywych mitow komercji.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2016, 11:11   

Zadajê sobie to pytanie:
"Czym siê Panu odp³acê
za wszystko, co mi wy¶wiadczy³?"

i do tego s³owa piosenki, któr± stosunkowo niedawno wspominali¶my w DOMu:
"Nie umiem dziêkowaæ Ci Panie
bo ma³e s± moje s³owa.
Zechciej przyj±æ moje milczenie
i naucz mnie ¿yciem dziêkowaæ."

Z Bogiem

Micha³
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2016, 23:42   

Bog, milczaca Milosc, potrafi przyjac tez nasze milczenie, na ktore nas czasem jedynie stac.
Przyjmij wiec Panie w milosierdziu to "na co nas stac".
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group