Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania i Błogosławieństwo - Sobota - 28MAJA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 27 Maj 2016, 15:31   Czytania i Błogosławieństwo - Sobota - 28MAJA 2016

Sobota, 28 MAJA 2016

(Jud 17.20b-25)
Przypomnijcie sobie słowa, które były zapowiedziane przez apostołów Pana naszego Jezusa Chrystusa. Budując samych siebie, na fundamencie waszej najświętszej wiary, w Duchu Świętym się módlcie i w miłości Bożej strzeżcie samych siebie, oczekując miłosierdzia Pana naszego Jezusa Chrystusa, które wiedzie ku życiu wiecznemu. Dla jednych miejcie litość, dla tych, którzy mają wątpliwości: ratujcie ich, wyrywając z ognia, dla drugich zaś miejcie litość z obawą, mając w nienawiści nawet chiton zbrukany przez ciało. Temu zaś, który może was ustrzec od upadku i postawić nienagannymi i rozradowanymi wobec swej chwały, jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki. Amen.

(Ps 63,2-6)
REFREN: Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza.

Boże mój, Boże, szukam Ciebie
i pragnie Ciebie moja dusza.
Ciało moje tęskni za Tobą,
jak ziemia zeschła i łaknąca wody.

Oto wpatrują się w Ciebie w świątyni,
by ujrzeć Twą potęgą i chwałę.
Twoja łaska jest cenniejsza od życia,
więc sławić Cię będą moje wargi.

Będę Cię wielbił przez całe me życie
i wzniosę ręce w imię Twoje.
Moja dusza syci się obficie,
a usta Cię wielbią radosnymi wargami.

Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

(Mk 11,27-33)
Jezus wraz z uczniami przyszli znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i pytali Go: „Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żeby to czynić?”. Jezus im odpowiedział: „Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi”. Oni zastanawiali się między sobą: „Jeśli powiemy: «Z nieba», to nam zarzuci: «Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?» Powiemy: «Od ludzi»”. Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy uważali Jana rzeczywiście za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: „Nie wiemy”. Jezus im rzekł: „Więc i Ja nie powiem wam, jakim prawem to czynię”.
......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 28 Maj 2016, 06:32   

Jezus im odpowiedział: "Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię"...
...Odpowiedzieli więc Jezusowi: "Nie wiemy". Jezus im rzekł: "Więc i Ja nie powiem wam, jakim prawem to czynię".


Rozmowy Jezusa z przeciwnikami czesto kojarza mi sie z rozgrywkami szachowymi; zmuszaja do uruchamiania rozumu, fascynują...Gdyby jednak tylko o gre chodzilo...Zaczepki slowne faryzeuszy, arcykaplanow doprowadzily do ukrzyzowania Syna Bozego, Króla, ktory tylko pozornie przegrał z ludzmi...Ktory na koniec powstal z martwych i obiecal, ze pozostanie z nami juz na zawsze...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Maj 2016, 08:31   

Zlo nam zagraza nieustannie, dlatgo trzeba duzej czujnosci, aby z jednej strony umiec pomagac tym ktorzy sa nim zagrozeni, wykazujac duzo cierpliwosci i zrozumienia, z drugiej zas, nie nalezy zla lekcewazyc, aby nagle smiertelnie nas nie ukąsiło.

„W miłości Bożej strzeżcie samych siebie”. Nie wystarczy dobra wola aby ustrzec sie przed zlem. Wazna jest kultura dobra, a wiec pielegnowanie ducha milosci w sobie, aby dobra wola okazala sie skuteczna, przynoszac owoc zbawienia.

Temu zaś, który może was ustrzec od upadku i postawić nienagannymi i rozradowanymi wobec swej chwały, jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki. Amen”.

NIECH NAS BLOGOSLAWI WSZECHMOGACY I MILOSIERNY BOG OJCIEC I SYN I DUCH SWIETY. Amen
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Maj 2016, 08:31   

Żądaja od Jezusa certyfikatu autentycznosci prowadzonej przez Niego misji. Certyfikaty formalne sa w ich wladaniu, a zatem latwo im bylo nimi manipulowac. Rzecz jednak w tym, ze utentycznosc misji pochodzacej od Boga weryfikuje wiara, na podstawie znakow pochodzacych od Niego.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 28 Maj 2016, 12:54   

pielęgnowanie ducha milosci w sobie czyli pielęgnowanie DUCHA MIŁOŚCI, OSOBĘ- w sobie?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Maj 2016, 09:09   

Pielegnowanie siebie w tym Duchu
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 29 Maj 2016, 12:34   

Można też tak ująć, że pozwolenie by to On nas pielęgnował a my byśmy byli jak dziecko w łonie Matki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group