Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania i Błogosł.-Piątek-Uocz.Naj.Serca P.Jezusa-3.VI2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 15:57   Czytania i Błogosł.-Piątek-Uocz.Naj.Serca P.Jezusa-3.VI2016

Piątek, 3 CZERWCA 2016
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa


(Ez 34,11-16)
To mówi Pan Bóg: Oto Ja sam będę szukał moich owiec i będę miał o nie pieczę. Jak pasterz dokonuje przeglądu swojej trzody, wtedy gdy znajdzie się wśród rozproszonych owiec, tak Ja dokonam przeglądu moich owiec i uwolnię je ze wszystkich miejsc, dokąd się rozproszyły w dni ciemne i mroczne. Wyprowadzę je spomiędzy narodów i zgromadzę je z krajów, sprowadzę je z powrotem do ich ziemi i paść je będę na górach izraelskich, w dolinach i we wszystkich zamieszkałych miejscach kraju. Na dobrym pastwisku będę je pasł, na wyżynach Izraela ma być ich pastwisko. Wtedy będą one leżały na dobrym pastwisku, na tłustym pastwisku paść się będą na górach izraelskich. Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam będę je układał na legowisko - wyrocznia Pana Boga. Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał. Będę pasł sprawiedliwie.

(Ps 23,1-6)
REFREN: Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego

Pan jest moim pasterzem,
niczego mi nie braknie.
Pozwala mi leżeć
na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć,
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoją chwałę.

Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę,
zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
Kij Twój i laska pasterska
są moją pociechą.

Stół dla mnie zastawiasz
na oczach mych wrogów.
Namaszczasz mi głowę olejkiem,
a kielich mój pełny po brzegi.

Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pana
po najdłuższe czasy.

(Rz 5,5-11)
Miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany. Chrystus bowiem umarł za nas, jako za grzeszników, w oznaczonym czasie, gdyśmy [jeszcze] byli bezsilni. A [nawet] za człowieka sprawiedliwego podejmuje się ktoś umrzeć tylko z największą trudnością. Chociaż może jeszcze za człowieka życzliwego odważyłby się ktoś ponieść śmierć. Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. Tym bardziej więc będziemy przez Niego zachowani od karzącego gniewu, gdy teraz przez krew Jego zostaliśmy usprawiedliwieni. Jeżeli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej, będąc już pojednani, dostąpimy zbawienia przez Jego życie. I nie tylko to - ale i chlubić się możemy w Bogu przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego teraz uzyskaliśmy pojednanie.

(J 10,14)
Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają

lub

(Mt 11,29ab)
Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.

(Łk 15,3-7)
Jezus opowiedział faryzeuszom i uczonym w Piśmie następującą przypowieść: Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła. Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.
.....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 3 Czerwiec 2016, 05:54   

..A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła. Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

Jak mierzy sie miłość, radość?...Jestem napelnionym łaską naparstkiem czy napełnionym łaską wiadrem? - w jednym i drugim przypadku - jestem pełna...Dlatego nie zmartwiłabym się, należąc do 99- ciu nie potrzebujacych nawrocenia...Skądże znowu! Przed nawroceniem, zycie jest marne...Błogoslawieni zawsze trwajacy przy Bogu...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 3 Czerwiec 2016, 12:02   

Boski Pasterz to nasz Pan Jezus Chrystus, to Dobry Pasterz starotestamentowych proroctw i Ewangelii. Doglada On calego stada i jednoczesnie ma piecze indywidualna, nad kazda owca, uwzgledniajac jej niepowtarzalnosc innosc, jej szczegolne, tylk do niej nalezace imie.
Nasz stosunek do Boga oprocz tego, ze jest indywidualny, osobisty, powinien posiadac wymiar szerszy, wspolnotowy i uniwersalny. Bez niego bedzie ciasno-zakrystyjny i egocentryczny, albo bedzie zbyt odpersonalizowany, stadny i prymitywny.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 3 Czerwiec 2016, 12:03   

Milosc to nie jest samo tylko szukanie zaginionej owcy, bo szukac mozna z uwagi na żądze zysku. Milosc uwidocznila sie w tym, ze zostala „wzieta z radoscia na ramiona” i tryumfalnie przyniesiona do domu, szczegolnie zas w tym ze z okazji jej powrotu urzadzone zostalo, calkowicie spontanicznie przyjecie w gronie przyjaciol.

Tak powinna wygladac w Kosciele prawdziwa ewangelizacja
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 3 Czerwiec 2016, 12:04   

Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę,
zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
Kij Twój i laska pasterska
są moją pociechą.
Stół dla mnie zastawiasz
na oczach mych wrogów.
Namaszczasz mi głowę olejkiem,
a kielich mój pełny po brzegi.
Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pana
po najdłuższe czasy. Ps 23

Psalm nadziei i wielkiej wiary. Psalm ktorego duchem jest milosc ktora wierzy dlatego nie tylko czeka, ale czeka z miloscia. Czeka i juz raduje sie Zbawieniem. Ani ciemnosci, ani wrogie szeregi nie odbieraja jej pokoju. Ona wie, ze „zamieszka w domu Pana po najdluzsze czasy”.

Niech nas duchem tej milosci blogoslawi WSZECHMOGACY BOG OJCIEC I SYN I DUCH SWIETY, JEDYNY BOGL. Amen
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 3 Czerwiec 2016, 21:31   

Serce Jezusa, dobroci i miłości pełne bądź uwielbione w sercu każdego bez wyjątku:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group